Jak rozbor vybrat a objednat?

Výběr rozboru

(viz také Rozsah a ceny rozborů)

Nejjednodušší rozbor pitné vody - informativní rozsah (1) zjistí úroveň nejzákladnějších chemických ukazatelů (1A, 1AA) případně prokáže i bakteriální znečištění zdroje (1B, 1BB).

Základní chemický rozbor (2A) poskytuje kvalitní informaci o široké škále chemických a fyzikálních ukazatelů a spolu s bakteriologickým rozborem (2B) může sloužit jako podklad ke kolaudačnímu řízení (2C).

Skupiny rozborů 1 a 2 nehodnotí všechny požadavky na pitnou vodu, na jejich základě nelze kompletně posoudit zdravotní nezávadnost pitné vody.

Pokud však neexistuje konkrétní podezření na možnost výskytu toxických látek (těžké kovy, organické látky, atd.), je rozbor 2C plně dostačující pro posouzení zdroje pitné vody pro individuální zásobování (rodinné domky, chaty).

Máte-li zájem o komplexní laboratorní posouzení Vašeho vodního zdroje i z hlediska obsahu organických látek a stopových kovů v souladu s platnou legislativou (Vyhláška ministerstva zdravotnictví č. 252/2004Sb.), zvolte úplný rozsah (3b). Radiologickým rozborem (3c) je zároveň možno posoudit i radiační pozadí lokality. Krácený rozsah (3A) následně slouží k ověření stálosti kvality zdroje.

V naší nabídce najdete i chemicko-bakteriologické rozbory bazénové vody (4), případně i rozbor pro posouzení agresivních účinků vody k betonovým konstrukcím (5) a základní rozbor odpadních a splaškových vod (6). Máte-li podezření na znečištění Vašeho vodního zdroje či jeho okolí ropnými látkami, saponáty, kovy či rozpouštědly, zvolte z rozborů 7 - 10. Vámi zvolený typ rozboru je možno po dohodě v laboratoři rozšířit o jakýkoli další ukazatel z kompletního ceníku laboratoře, který je k dispozici na www.vzlab.cz, případně přímo v laboratoři.

Objednání rozboru

Nejdříve je nutno vyzvednout vzorkovnice v počtu a objemu dle zvoleného rozboru a objednávku s pokyny k odběru (nebo stáhnout -zde-), nejpozději do 14 dnů odebrat vzorek, po odběru uložit v chladničce a dopravit do laboratoře do 48 hodin, vzorek pro bakteriologický rozbor do 24 hodin!
Uvedené rozbory se liší počtem a objemem nutných vzorkovnic, uveďte proto požadovaný rozsah rozboru již při jejich výdeji!

Výdej vzorkovnic na adrese Jindřicha Plachty 535/16, Praha 5 - Smíchov
na příjmu vzorků/výdeji vzorkovnic  VZ lab s.r.o. (na dvoře vpravo, zvonek):
Po - Čt: 7.30 – 17.30 hod (Pá do 16.00 hod)

Příjem vzorků na adrese Jindřicha Plachty 535/16, Praha 5 - Smíchov
na příjmu vzorků/výdeji vzorkovnic  VZ lab s.r.o. (na dvoře vpravo, zvonek):
Vzorky s bakteriologickým rozborem  POUZE  Po - St: 7.30 – 17.30 hod !!!
Ostatní vzorky:  Po – Čt: 7.30 - 17.30 hod (Pá do 16.00 hod)

Platba na místě při předání vzorku - QR platba nebo platba v hotovosti.

Pokud si chcete ušetřit námahu spojenou s vyzvednutím vzorkovnic, odběrem vzorku a jeho dodáním do laboratoře, vyplňte prosím následující formulář a my u Vás odběr vzorku provedeme.

Ozveme se Vám nejpozději druhý pracovní den po obdržení objednávky, domluvíme termín odběru, poradíme a upřesníme rozsah rozboru a celkovou cenu.

Cena za odběr a dopravu vzorku do vzdálenosti 50 km od Prahy je 600 Kč + 100 Kč za každých dalších 10 km (včetně DPH).
(platí pro minimální objednávku 1x rozbor 2c, v případě nižší ceny rozboru bude cena odběru a dopravy stanovena dohodou)

Platba v hotovosti při odběru vzorku případně předem na účet 35-7593750297/0100 (do zprávy pro příjemce uvést jméno).

Výsledky za 10 pracovních dnů (expresně s 30% příplatkem za 5 pracovních dnů) možno vyzvednout osobně, případně zašleme na uvedený email (zdarma) či poštou za příplatek 50,- Kč.

Další informace osobně na uvedené adrese, případně telefonicky, e-mailem, či na internetu. Tel. 222 200 225, e-mail: info@vzlab.cz

Zobrazit polohu na Google Maps